Menu
لوگو-گیاگانی
گیاگانی، گیاه پامچال
گیاگانی ، اولین سایت مرجع گیاهان دارویی در ایران
بازدیدها
54
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 votes, average: 4٫00 out of 5)
Loading...

نام های دیگر :

پیاز را به فارسی: پیاز. به عربی: بصل. ترکی: سوغان. یونانی: قروامیتان و توماروس. رومی ویونانی: قزوجا أموان، قزاموا، قزوموان، قزونین، قرماون، قرومینان و قرنتوان. سانسکرت: پلاندو، لونیشک، درگنده مکهدو شک، سگندک، نکیتن ولویتکند. پنجابی : گندا. انگلیسی: bulbi onion ولاتيني: allium sepa گویند.
عرفي: onion طبي: squill
Te1 .پیاز دشتى الsquil به هندی: کاندا، به عربی: اسقال، عنصل. به فارسی: پیاز موش دشتی.
پیاز جنگلی را به عربی: عنصل، عنصلان، بصل العنصل، بصل الفار، بصل البر و بصل القي، بصل الحنابل و بصل الحيه.
به فارسی: پیاز دشتی و پیاز موش. به انگلیسی: squill به لاتینی: scilla urginea
, scilla urginea , indica به سانسکریت: بن پلاندو و به هندی: کاندا، کولی كاندا، كندا و جنگلی پیاز گویند. و نوعی پیاز است که در جنگلها روییده می شود و خیلی تند است. پیاز جنگلی:
urginea indica kenth
به انگلیسی:
indian squill
و به هندی: کندا و جنگلی پیاز گویند.

as .نام های دیگر، پیاز اسپانیایی - بصل اسپانیایی - بصل - بصل الأكل - سوخ - سوقان.
as .نام های دیگر : غنل - پیاز عنصل - العنصل - عنصلان - پیاز الفا - پیاز نرجس - پیاز دشتی - پیاز موش - بصل النخنریر - بص الفار - اسقيل - اشقال - اشقیل - بصل.
Jd4 Allium cepa L.

فرانسه: Ognon ، Oignon انگلیسی : Onion آلمانی : Zwiebel ایتالیائی: Cipolla فارسی : پیاز - عربی : بصل (Bassal)
Eg1" طب سنتی اسلام و ایران: این گیاه در مکتب مذکور به نام «بصل» خوانده شده،

بخش های دارویی :

.بخشهای دارویی: پیاز گل و میوه.

موارد مصرف :

اثر پایین آورنده چربی و فشار خون: برخی ترکیبات موجود در این گیاه اثری مشابه با اثرات سیر دارند ولی این مسئله هنوز از نظر بالینی اثبات نشده است
. موارد مصرف:
موارد تأیید شده به وسیله کمیسیون E - کم اشتهایی - تصلب شرایین - مشکلات ناشی از سوء هاضمه - تب و سرماخوردگی - سرفه | برونشیت - فشار خون بالا - استعداد ابتلاء به عفونت - التهاب دهان و گلو - سرما خوردگی معمولی.
لطیف کننده اخلاط، گشاینده، سرخ کننده پوست بوده.
کلیه انواع پیاز مقوی جنسی هستند.
. طب هومئوپاتی: در طب هومئوپاتی از این گیاه برای درمان بیماری های توأم با التهابهای حاد، سندروم های دردناک و قولنج توأم با نفخ استفاده میشود.
. نیز زخمهای پرچرک و فراش معده را نفع می دهد و سدد دماغ است.
این گیاه دستگاه هاضمه را تحریک کرده روده را پاک می کند و انسداد ناشی از مواد غیر قابل هضم را از بین برده عوارضی از قبیل حالات عصبی، بیخوابی، سخت شدن جدار رگها و فشار خون بالا و همچنین برخی انواع سرطان را از بین می برد.
پیاز بسیار معرق بوده در دفع سمومات بدن در موارد امراض عفونی تاثیر خاصی دارد علاوه بر آن پیاز سرشار از ویتامین C و در رفع اسکوربوت موثر است ضمنا به مناسبت داشتن ماده ای به نام گلوکوسیتین قند خون را در اشخاص مبتلا به دیابت قند خون پائین می آورد پیاز پوست را نیز پاک می کند و یک خدمتگزار واقعی برای بانوان و جوانانی است که از آگنه رنج می برند.
پیاز در حقیقت یک نوع سبزی است که ریشه آن مورد استفاده و مصرف قرار میگیرد و به سبب داشتن مواد مغذی و ارزشمند مورد توجه همگان است و خواص حیاتی آن برای زندگی روزانه، سلامت حیات و هستی ما موثر است.
مواد معدنی موجود در پیاز فعالیت سلولی بدن را افزایش می بخشد مواد رنگین پیاز موجب تحریک سلولهای ترشحی معده می گردد و در نتیجه تولید اشتها میکند.
تخم پیاز خشک و گرم است و برای ازدیاد نیروی جنسی مفید است.
پیاز بر روی مخاط و غده های شکم عمل مناسب و مفید انجام می دهد که به هضم و دستگاه هاضمه کمک کرده دستگاه گوارش را تقویت می نماید.
پیاز ضد اسکوربوت است و امراض ورم غده ها، آبسه های شدید، جوشهای زیر پوست و غیره را درمان کرده و بهبود می بخشد.
کسانی که در ماشین و هواپیما دچار استفراغ می شوند باید از پیاز استفاده نمایند.
پیاز ادرارآور قوی است و در مثل سنگ کلیه و مثانه و نیز ورم مثانه مفید است.
پیاز در بیماریهایی که بخصوص احتیاج به ادرار زیاد هست مثل پرستات مفید می باشد.
. مصرف پیاز در تشمع کبدی بسیار مفید است. پیاز در رماتیسم مفصلی تجویز می گردد.
پیاز چون دارای سیلیس و آهک است برای اشخاص مبتلا به تصلب شرائین فوق العاده مفید است.
. از پیاز آن در تداوی به عنوان مقوی قلب و ادرار آور و در استسقاءها (خصوصا استسقاء قلبی) و همچنین به عنوان خلط آور در برونشیت ها و سیاه سرفه بکار می رود.
Te1 اسقبل شبیه به پیاز است و در بیماریهای سر مثل غش، مالیخولیا، استرخلا فلج، لقوه (فلج نیمی از صورت)، نسیان (فراموشی) و برای تقویت چشمها به کار می رود. کمک به گوارش می کند و همچنین در سنگ مثانه سختی ادرار و غیره مورد استفاده بوده است. مقدار خوراک آن یک مثقال (پنج گرم) با شربت بوده است.
رازی گویند: جهت صرع (غش) و مالیخولیا سودمند بوده و خوردن آن چشم را تیز گرداند و ریو (تنگی نفس، آسم و سعال مزمن و صلابت سپرز و عرق النساء و استسقاء را نافع بود.
فرآورده های سیل دارای اثر مقوی قلب و ادرارآور می باشند. با مصرف آنها نه تنها مقدار ادرار بلکه اوره آن نیز افزایش می یابد bonnamour, pic بطور خلاصه می توان گفت که اثر پیاز سیل تقریبا مشابه دیژیتال است و می توان آن را به جای دیژیتال در مواردی که مصرف داروی اخیر به علت جمع شدن در بدن قطع می شود و بیمار تحمل فراورده های دیژیتال را ندارد مصرف کرد.
این گیاه دارای اثر مقوی قلب و مدر است در موارد آب آوردن انساج استسقاءها بخصوص استسقاء منشأ قلبی که مصرف دیژیتال به تعویق افتاده باشد آن را به کار می برند به علاوه به علت دارا بودن اثر خلط آور در برونشیت ها و همچنین درمان سیاه سرفه مصرف می شود.
پیاز غذای سالمی است و محرک، مدر، ضد اسکوربوت، کرم کش، معالج بیماری قند و در استعمال خارج اثر ضد عفونی کننده دارد.
پیاز انجام کار فکری را آسان می کند در مورد ضعف جسمی و عصبی پیاز عمل نیرو بخش دارد و شخص را برای خواب آماده میکند.
طبي: squill عرفي: onion پیاز بهترین نوعش سفید رنگ است و خواص آن اینکه باه و شهوت را زیاد می کند.
آب پیاز: آب پیاز دارای اثر مدر و دافع سموم بدن مانند اوره و اسید اوریک است به علاوه اثر ضد عفونی کننده مجاری ادرار را دارد مصرف آن برای مبتلایان به دیابت، روماتیسم، ورم پرستات، خستگی عمومی و خیز اندامها بسیار مفید است.
۲ موارد استعمال پیاز و دانستنیهایی از آن:
پیاز ضد اسکوربوت (بیماری که در اثر کمبود ویتامین C به وجود می آید) وضد بیماری قند است. گلوکونین آن خاصیت کم کننده قند دارد و طول مدت اثرش بیشتر از انسولین می باشد.
Jd4 خواص درمانی - پیاز غذای سالمی است که تقریبا غالب اختصاصات سیر را به وضع مشابه دارد مانند آنکه محرك، مدر، ضداسکوربوت (به علت داشتن ویتامین C فراوان)، ضد کرم، معالج بیماری قند و در استعمال خارج اثر ضدعفونی کننده (میکروب کش) دارد. مصارف درمانی پیاز نیز برحسب آنکه خام یا پخته باشد با یکدیگر متفاوت است. پیازهای شیرین و دارای طعم ملایم، دربعضی نواحی غذای اهالی را تشکیل می دهد. نوع تند آن بیشتر برای مصارف درمانی اختصاص داده می شود و یا به صورت پخته در اغذیه مصرف می گردد.
پیاز خام - برای کسانی که معده فعال و سالم داشته باشند، غذای بسیار مناسبی است.
پیازخام، فعالیت معدی را زیاد می کند ولی در عین حال، اسیدیته شیره معدی را نیز بالا می برد.
.
Bohn ، شیره پیاز را از داروهای دفع کننده سنگ کلیه ذکر نموده و این خاصیت پیاز را در سال ۱۹۳۷ به همه اعلام داشت. مصرف پیاز، آلبومن ادرار را کاهش می دهد. تشمع و سرطان کبدی، ورم ماهیچه دل وذات الجنب را از وضع وخیم خارج می سازد.
بررسی های جدید نشان داد که پیاز اثر کم کننده فشارخون دارد بطوری که توسط Janot و Laurin در سال ۱۹۳۰ برروی سگ آزمایش کرديده ، قطعیت آن به اثبات رسیده است یعنی در واقع پیاز مقدار درصد قند خون را پائین می آورد .
Eg1موارد تأیید نشده: در طب عوام، این گیاه به صورت داخلی برای درمان سرفه، سیاه سرفه، برونشیت، آسم و آنژین، همچنین تحریک عملکرد کیسه صفرا، درمان اختلالات گوارشی همراه با نفخ و دردهای قولنجی، کم شدن آب بدن، به علاوه به عنوان کمک به ایجاد قاعدگی، مقابله باکرم آسکاریس، درمان فشار خون بالا، تصلب شرایین و همچنین درمان دیابت به کار برده میشود.
طب هندی، فرآورده های حاصل از پیاز این گیاه جهت درمان سوء هاضمه، ناراحتی های تنفسی، زخم ها، درد و مالاریا تجویز می شود. طب چینی: فرآورده های حاصل از این گیاه جهت درمان آلودگی با کرم و نیز آلودگی های قارچی و باکتریایی مصرف می گردند.

روش مصرف :

همچنین از این گیاه به صورت موضعی برای مقابله با گزیدگی حشرات، التیام زخمها، سوختگیهای خفیف، کورک، زگیل و نیز مراقبت پس از کوفتگی استفاده می گردد.
استنشاق آب آن عطسه آور و پاکیزه کننده خلطهای موجود در سر است. چکاندن آب آن در گوش جهت درمان سنگینی سر و وزوز گوش و نیز چرک موجود در آن مفید است.
عصاره آن در بهبود آب مروارید مفید است.
روش مصرف: از پیاز خرد شده، عصاره حاصل از فشردن پیاز تازه و سایر فرآورده های جالينوسی آن استفاده میشود. فرآورده ها: خیسانده پیاز در روغن: عصاره مزبور مانند عصاره حاصل از خیساندن سیر با نسبت ۱ به ۱ از روغن به گیاه تهیه می گردد.
دستورالعمل قدیمی: Siripus Cepae: ۱۵ گرم پیاز تازه رنده شده، ۶۰ میلی لیتر آب، ۱۵ میلی لیتر اتانول ۹۰ درصد (VN)، ۱۵۰ گرم ساکاروز، عصاره اتانولی حاصل همراه با ساکاروز جوشانیده میشود. فرآورده رایج: شیره حاصل از فشردن و شربت پیاز: متشکل از ۵۰۰ گرم پیاز، ۵۰۰ گرم آب، ۱۰۰ گرم عسل و ۳۵۰ گرم شکر. تنتور پیاز: ۱۰۰ گرم پیاز خرد شده در ۳۰۰ گرم اتانول ۷۰ درصد به مدت ۱۰ روز خیسانده شود. مقدار مصرف: از این گیاه به شکل خام استفاده های دارویی می گردد. جهت مصارف خارجی عصاره این گیاه به صورت ضماد روی بریدگیها مالیده میشود. برای مصارف داخلی، روزانه از ۴ تا ۵ قاشق چایخوری تنتور پیاز یا ۴ تا ۵ قاشق سوپخوری شربت پیاز استفاده می گردد.
مصرف متوسط روزانه: ۵۰ گرم پیاز تازه یا ۲۰ گرم پیاز خشک. طب هومئوپاتی: ۵ قطره، یک قرص، ۱۰ گلبول هر ۳۰ تا ۶۰ دقیقه (در بیماریهای حاد یا روزانه ۱ تا ۳ بار در بیماری های مزمن). ۱ تا ۲ میلی لیتر محلول تزریقی ۳ بار در روز به صورت زیر جلدی پماد: ۱ تا ۲ بار در روز به صورت موضعی (HAB1 ).
Literature be 1- Agarwal RH, Controlled trial of the effect of cycloalliin on the fibrinolytic activity of venous blood. In: Atherosclerosis 27:374-351. 1977. 2- Ahluwalia P, Mohindroo A. Effect of Oral Ingestion of Different Fractions of Allium cepa on the Blood and Erythrocyte Membrane Lipids and Certain Memberan - Bound Enzymes in Rats. J Nutr Sci Vitaminol. 35; 155-161. 1989. 3- Atta-Ur-Rahman Zaman K. Medicinal Plants with Hypoglycemic Activity. J Ethnopharmacol. 26; 1-55. 1989. 4- Bayer T, Breu W, Seligmann O, Wray V, Wagner H. Biologically active Thiosulphinates and alpha-Sulphinyl-Disulphides from Allium cepa. Phytochemistry 28; 2373-2377. 1989. 5- Bayer T, Wagner H, Wray V, Dorsch W. Inhibitors of Cyclo-Oxygenase and Lipoxygenase in Onions. Lancet II; 906. 1988. 6- Breu W. Allium cepa L. (Onion) / Part 1: Chemistry and analysis. Phytomedicine 3(3); 293-306. 1996. 7- Breu W, Sendl A, Burgi C, Ruedi P, Wagner H. In Vitro Inhibition of 5-Lipoxygenase by Extracts and Constituents of Plectranthus albidus and Alliums ssp. Planta Med. 56; A665-A666. 1990. 8- Didry N, Dubreuil L, Pinkas M. Antimicobial Activity of Naphthoquinones and Allium Extracts Combined with Antibiotics. Pharm Acta Helv. 67; 148-151. 1992. 9. Dorsch W, Schnneider E, Bayer T, Breu W, Wagner H. Anti-Inflammatory Effects of Onions: Inhibition of Chemotaxis of Human Polymorphonuclear Leukocytes by Thiosulfinates and Cepaenes. Int Arch Allergy Appl Immunol. 92; 39-42. 1991 10- Ernst E. Plants with hypoglycemic activity in humans. Phytomedicine 4 (1); 73-78. 1997. 11- Fossen T, Pedersen AT, Andersen OM. Flavonoids from Red Onion (Allium cepa). Phytochemistry 47(2); 281-285. 1998. 12. Kumari K, Augusti KT, Antidiabetic effects of S-Methylcystein sulphoxide on alloxan diabetes. In: PM 61(1):72-74. 1995. 13- Kupidlowska E, Bieniak B, Ruchirawat A, Zobel AM. Influence of methyl derivatives of coumarin of mitotic activity and ultrastructure of meristemic cells of Allium cepa root tips. Phytomedicine 2(3); 275-281. 1996. 14- Lancaster JE, Shaw ML. Gamma-Glutamyl Peptides in the Biosynthesis of S-Alk(en)yl-L-Cysteine Sulphoxides (Flavour Precursors) in Allium.Phytochemistry 28;455-460. 1989. 15- Paradiz J. Assessement of damage to irridated onion (Allium cepa L.) by cytogenicanalyses. Acta Pharm. 48; 167-178. 1998. 16- Sendi A, Elbl G, Steinke B, Redl K, Breu W, Wagner H. Comparative Pharmacological Investigations of Allium ursinum and Allium sativum. Planta Med. 58; 1-7. 1992. 17- Tverskoy L, Dmetriev A, Kozlovsky A, Grodzinsky D, Two phytoalexins from Allium-cepa bulbs. In: PH 30:799. 1991. 18- Wagner H, Bayer Th, Dorsch W, Das antiasthmatische Wirkprinzip der Zwiebel (Allium cepa L.). In: ZPT 9(6):165. 1988.
Te1 .امروزه وجود پیاز را بر سفره به عنوان وجود پزشک بر سفره دانسته اند اگر پیاز خام را ورقه ورقه کرده و روی پیشانی بگذارند درد سر تخفیف میباید آب تازه پیاز خام برای غرغره کردن و صدای گوش موثر است و دردهایی که از گزیدن حشرات به وجود می آید تسکین می یابد.
جوهر آن غلیظ و رطوبت زیادی می باشد که مقوی باه است و بوئیدن آن جهت رفع ضرر هوای وبائی (هوایی که به مرض وبا آغشته شده) وتعفن هوا می باشد تخم آن نافع بهق سفید است با ادویه مناسبه جهت پختن اورام بارد بازیت و دفع کنجی ناخن تجربه شده است.
ضماد پیاز در رفع سردرد و بهبود مننژیت تاثیر دارد. پهن کردن پیاز خام بر محل گزیدگی حشرات، عقرب و گاز گرفتگی سگ و پیاز گرم در مورد بواسیر یا گلو درد بر محل درد و سرانجام پیاز خام بر محل زنبور گزیدگی از جمله خواص و روش های درمانی موثر این گیاه بشمار می روند.
جوشانده پیاز به عنوان ماده تصفیه کننده خون و دافع کرم مصرف می شود. سه عدد پیاز را رنده کرده کاملا نرم میکنند و در حرارت بسیار کم بایک روغن می پزند در موقع پختن آن را به طور مداوم بهم می زنند و یک قاشق عسل و یک استکان گلاب و یک فنجان شبد به آن می افزایند وقتی تمام اجزای ذکر شده بخوبی مخلوط شد می توان آن را بر نقاط پرجوش پوست بر بثورات جلدی بر روی لکه های نارنجی رنگ پوست و شقاق پوست مانند کرم مالید.
اگر آب آنها با عسل مخلوط شود برای محل سوختگی مفید است پخته آن ملين است و بخته آن در سرکه یا پرورده آن در سرکه برای برقان و طحال و برانگیختن اشتها و تقویت هاضمه و جلوگیری از حال به هم خوردگی صفراوی و بلغمی نافع است.
خوردن پخته آن در شیر برای رفع درد دل به کار می رود ضماد آن روی پوست اصولا خون را به طرف پوست جلب می کند و رنگ چهره را درخشان می نماید.
اگر بخواهید مثانه و کلیه معالجه شود، پیاز خام مصرف نمایید.
برای اسهال بچه های شیر خوار باید سه دانه پیاز را خرد کرده و در یک لیتر آب جوش مدت دو ساعت دم کرده و دمکرده آن را کم کم به آنها بخورانید تا اسهال آنها بند بیاید.
اگر با آب پیاز کمپرس کنند ورم سرمازدگی ترک پوست و خشکی و خراش پوست را به خوبی معالجه می کند.
ضماد رنده شده پیاز خام را پائین شکم بگذارند فورا ادرار را خارج می سازد.
Te1نرم کننده است و لزجی دارد و اگر سوخته آن را (در کچلی) با عسل معجون کنند و بر سر مالند علاج داء الثعلب (گری)، داء الحيه است و اگر قی نماید گلو را زبر میکند و در علاج برونشیت، خرخر سینه و سرفه همیشگی خوب است.
- نسخه برای درمان ذات الجنب، آماس شش، همراه با چرک پهلو اطفال:
تنطور سیل ۱۰ قطره، تنطور دیژیتال ۱۰ قطره، اکسی مل سیل ۱۰ گرم و هیدرولای تیول ۱۰۰ گرم و به مقدار یک قاشق قهوه خوری در هر نیم ساعت
برای تهیه اکسی مل که یکی از مواد نسخه مذکور است به شرح زیر عمل می شود: مقدار ۱۰۰ گرم از قطعات خشک شده پیاز سیل را در ۲۰ گرم اسید استیک کریستالیزابل و ۹۸۰ گرم سرکه سفید به مدت ۸ روز می خیسانند و بعد آن را صاف می کنند. مایعی با این عمل به دست می آید که رنگ مایل به زرد و طعم تلخ و اسیدی دارد و سرکه سیل نامیده می شود. سپس سرکه سیل را با چهار برابر وزنش عسل به خوبی مخلوط می کنند و مخلوط حاصل اکسی مل نامیده می شود که در فرمول نسخه مذکور وارد است. ۲- نسخه جهت درمان استسقاء: عصاره سیل یک گرم و گرد سیل 5/0 گرم برای یک حب و به تعداد ۲ تا ۴ حب در روز. ٣- نسخه جهت ازدیاد ادرار: گرد سیل 05/0 گرم، گرد دیژیتال 05/0 گرم و رزین اسکامونه 05/0 گرم برای یک حب و به تعداد ۳ حب در روز. ۴- نسخه جهت تهیه داروی خلط آور: گرد سیل ۱۰ گرم، ایپکا ۱۰ گرم، عصاره بلادون ۱۰ گرم بورد و کاکائو ۱۵ گرم و شربت صمغ به مقدار کافی برای تهیه حبهای به وزن 15/0 گرم و به تعداد ۲ عدد در روز (صبح و شب) جهت درمان نزله مزمن. این گیاه در بعضی نواحی ایران می روید.
Te1 .در میان کردها برشته شده آن را برای التیام کورک و دمکرده برگهای آن را برای رفع سرفه و یبوست به مصرف می رسانند.
آب پیاز خام را با آبلیمو مخلوط کرده بخورید تا مرض تنگی نفس رفع شود.
پیازی که لای خاکستر گرم پخته شود با کره و روغن زیتون خورده شود گرفتگی صدا را معالجه میکند.
آب پیاز خام را گرفته با آبلیمو مخلوط کرده بخورید تا مرض ذات الریه برطرف شود.
در میان کردها پیاز پخته و برشته شده را برای رفع زکام و سرفه و نرم کردن سینه به مصرف می رسانند.
اگر پیاز به ملایمت پخته شود و به آن تدریجا کره افزوده گردد در رفع یبوست و نفخ میتواند مفید واقع شود و حتی پیاز پخته می تواند حالات عصبی را کاهش دهد و تصلب شرایین را درمان کند یک دوره درمانی پیاز می تواند آب آوردن انساج، خیز عمومی بدن و استسقاء را معالجه کند به شرط این که ناراحتی های کبدی و حالات التهابی وجود نداشته باشد.
شیره پیاز از داروهای دفع کننده سنگ کلیه ذکر شده است.
پیاز پخته نرم کننده و بر طرف کننده ناراحتی های عادی سینه است با پختن ورقه نازک پیاز در شیر می توان از آن جهت دل دردها و به طور کلی احساس ناراحتی در شکم استفاده کرد.
اگر پیاز را له کنید و کمی نمک به آن بزنید و روی سوختگی بگذارید فورا درد را ساکت می کند. پیاز خون را ضدعفونی می کند.
اگر احساس می کنید خسته هستید اشتها ندارید چین هائی بر صورتتان افتاده و رنگ چهره تان زرد شده است یک پیاز درست را که چهار قسمت شده است در سه برابر آب بجوشانید تا پیاز بپزد و یک فنجان آب از آن باقی بماند و صبح ناشتا بنوشید.
اگر روی محل زخمی که در اثر گاز سگ یا گربه پیدا شده پیاز بگذارید زخم را شفا می دهد. در کنار تختخواب خود پیاز بگذارید پشه را از آنجا دور می کند.
وقتی بافته های بدن اشخاص چاق پر از آب شده و آب آن باید تخلیه گردد رژیم پیاز تجویز می گردد.
دارو و شیاف هایی که پیاز در آن باشد برای ورم پرستات مفید است پیاز پخته ملين و مرهمش رافع درد گوش است. پیاز سرخ شده در روغن سنگین میباشد. پیاز پخته شده در ظرفی، بدون سرخ شدن اگر بر شکم تبدار بگذارند ضد تب و چنانچه با نمک دریا مخلوط و بر سوختگی بگذارند نافع میباشد گفته شده که اگر آب پیاز را با پنبه آغشته و در گوشی که صدا دارد بنمایند صدایش از بین می رود و اگر بدون پنبه در گوش بچکانند درد دندان طرفی که گوش مذکور می باشد ساکت می شود.
احساس خستگی و ترس از گریپ ( آنفولانزا) با خوردن پیاز ترکهای دست با مالیدن آب آن، قولنجهای کبدی با مخلوط پیاز و عسل بواسیر با پخته پیاز ورم و آماس پوست بدن با جوشانده پیاز در شیر، دو پیاز و یک لیتر شیر که ۲۴ ساعت مانده و بعد صاف شده روزانه ۳ استکان، درد ناخن با چند مرتبه وسط پیاز داغ شده فرو بردن و نیش زنبور با ۱۲ دقیقه آب پیاز به محل نیش نهادن رفع یا تسکین داده می شود. اخیرا معلوم گردیده که پیاز خام، پخته یا سرخ کرده از تشکیل لخته های خون در عروق و از بروز سکته مغزی و قلبی جلوگیری می نماید.
چون آب پیاز در گوش چکانند صداهای گوش را از بین می برد چشم را جلا می دهد و جهت نزول آب و سفیدی چشم مفید است. اگر پیاز سفید را بریان کنند و با پیه یا روغن یا زرده تخم مرغ بکوبند وبر مقعد بمالند ورم آن را تحلیل میکند و درد را ساکن می گرداند و چون به سرکه گذارند معده را قوت می دهد.
١. این ترکیب برای قوت دماغ، جگر، معده کلیه، مثانه وكمر، درد کمر، زیاد کردن ماده تولید، قوت باه، جلوگیری ادرار، سرفه بلغمی، نقرس، خارج کردن رباح (باد شکم)، قائم گذاشتن رنگ مو سیاه با ادویه دیگر مخلوط درست شده است.
۲- برای قوت اعصاب وباه ۳- در بواسیر خونی و بادی و برای تقویت معده و جگر. ۴- برای قوت دل، دماغ و اعصاب برای زیاد کردن ماده تولید و باه. ۵- برای زیاد کردن ماده تولید و قوت باها
- برای قوت دماغ و اعصاب، زیاد کردن ماده تولید و قوت باه مفید است. نیز کلیه را قوت می دهد وضعف عام را دور می کند.
۷۔ قوت غریزی را زیاد می کند ضعف عام را دور می کند برای قوت باه و امساک ( کم غذایی مفید است و نیز دل، دماغ، جگر، معده، ذهن و حافظه را قوت می بخشد.
۸ مقوی باہ و امساک است. ۹- در اعصاب تحریک و قوت ایجاد میکند و قوت باه و ماده تولید را زیاد می کند.
۱۰۔ مقوی باه است و ماده تولید را زیاد می کند در این مورد خود پیاز استعمال می شود.
۱۱- برای بدهضمي، درد شکم و مرض هيضه شفا است تخم پیاز استعمال می شود.
۱۲۔ سنگ کلیه و مثانه را خارج می کند، ادرار آور است و گرمی کلیه و مثانه را کم میکند.
. زمانی که پیاز برای جلوگیری از گریپ خورده می شود باید ۷-۲۱ روز خوردن آن را بر حسب شدت بیماری ادامه داد و در این مدت از خوردن مواد سفیدای، تخم مرغ و مواد حیوانی (گوشت، تخم مرغ، ماهی، شیر، پنیر) پرهیز نمود.
از پیاز ماده ای استخراج شده که برای دیفتری موثر می باشد.
مقوی باہ افراد سرد مزاج است و به همین دلیل تخم پیاز را در معجونها به عنوان مقوی باہ استعمال کرده اند و سائیده و همراه زرده تخم مرغ برشته کرده مقوی باہ است.
صورت داروئی:
جوشانده ۱۵۰ گرم پیاز در یک لیتر آب که بدان عسل افزوده باشند شربت پیاز که از ۱۰۰ گرم پیاز خام ۴۰ گرم آب و ۴۰ گرم قند تهیه می شود و الكلاتور پیاز که به مقدار مساوی از پیاز تازه و الكل ۹۰ درجه تهیه می شود به مقدار ۱۴ تا ۴۰ گرم انواع پیاز در ایران پرورش می یابد.
خواص درمانی:
۱- هر روز حداقل یک پیاز بخورید. محرک، نیروبخش، اشتها آور و قاعده آور است، ترشح صفرا را زیاد میکند، | لخته شدن خون یا بسته شدگی خون در رگها را برطرف می سازد، استسقا را درمان میکند.
2- پخته ی آن برای درمان نفخ و اسهال خونی مصرف میشود.
۳- روزی پنج بار هر مرتبه یک استکان آب پیاز تازه را بگیرید و بنوشید. سنگ کلیه را برطرف می کند، برای مرض قند مفید است، زخم گاز سگ هار را بهبود می بخشد، ضمنا آب پیاز برای رشد کودکان مفید است.|
۴- هر روز یک پیاز را چهار قاچ کنید و در یک لیوان آب آن قدر بجوشانید تا یک استکان بماند و آن آب را ناشتا بنوشید. زردی پوست صورت و درهم رفتگی با چین و چروک پوست صورت، همچنین خستگی را برطرف میکند.
هر روز ۲ عدد پیاز را خرد کنید و در نیم لیتر آب یک شب بخیسانید و یک لیوان از آن را بین غذا و بقیه را موقع خواب بنوشید. خواب آور است و زکام را هم درمان میکند.
یک پیاز را خرد کرده در یک لیتر آب بجوشانید و آن را دو ساعت کنار گذاشته، بعد آب آن را به مرور به کودک بخورانید. اسهال کودکان را برطرف میکند.
۷- دویست گرم رنده شدهی آن را با صد گرم عسل مخلوط کنید و دو روز در جای خنک بگذارید، بعد آن را صاف کرده و هر روز صبح ناشتا یک فنجان بنوشید. انجام کار فکری را آسان می کند، مقوی نیروی جنسی است، کمردرد را درمان میکند.
مهر روز آب آن را با شیر مخلوط کنید و بنوشید. سینه را نرم می سازد و سرفه و آسم یا تنگی نفس را درمان میکند.
۹- آن را با دنبهی آب کرده بپزید و بخورید. اخلاط لزج را برطرف می کند.
۱۰- وسط یک پیاز بزرگ را خالی کنید، ده گرم کات کبود در آن بریزید، دور آن را گل بگیرید و میان آتش بپزید، بعد گلها را دور بریزید و آن پیاز را با محتویاتش بکوبید و با آن قرصهایی به اندازه ی یک عدد ماش ا درست کنید و روزی سه عدد به ترتیب بخورید. بواسیر بادی را درمان می کند.
۱۱- یک تا پنج دقیقه پیاز را در دهان بجوید. دهان را ضدعفونی میکند و هیچ میکروب زنده ای را در دهان باقی نمی گذارد.
12- اگر آب آن را با آبلیمو مخلوط کنید و در بینی بچکانید، خونریزی بینی قطع می شود. ۱۳- اگر آب پیاز قرمز تازه را در بینی بچکانید، درد شقیقه را تسکین می دهد. ۱۴- روزی چندبار بخور پیاز بدهید. میکروبهای چشم را برطرف می سازد و زخمهای عفونی را درمان میکند.
۱۵- آب پیاز را روی موضع بمالید. پوست خشک دست و صورت را نرم می کند، سرمازدگی دست و پا را برطرف می سازد، ترک خوردگی پوست را برطرف می کند، لکهای قهوهای صورت را برطرف می سازد، خارش نیش زدگی پشه، زخم گاز سگ و گربه و نیش عقرب را درمان میکند.
۱۶- آب آن را با عسل مخلوط کنید و بمالید. ماشک یا جوش پلک یا گل مژه را درمان می کند.
۱۷- یک قاشق غذاخوری آب پیاز تازه را بگیرید و بخورید و یک قطره هم در گوش بچکانید. درد گوش را تسکین می دهد، سنگینی گوش و صدای داخل گوش را برطرف می کند.
۱۸- پنبه ای رادر آب آن تر کنید و در حفرهی دندان بگذارید. درد دندان را تسکین میدهد.
۱۹- در مور صرع یا غش یا حملهی اعصاب، یک پیاز را دو نیم کرده و جلوی بینی بگیرید و چند نفس عمیق بکشید. مؤثر خواهد بود.
۲۰- اگر ضماد رنده شدهی آن را روی پیشانی بگذارید، سردرد عصبی و درد نیمهی سر یا میگرن را تسکین میدهد.
۲۱- روزی دو مرتبه هربار یک پیاز را در خاکستر گرم یا کنار آتش بپزید، انگشت را داخل آن بگذارید و روی آن را ملایم و مرحموار ببندید. ضربه خوردگی ناخن را درمان میکند و درد آن را هم تسکین می دهد. اگر روی سوختگی گذارید، حتا سوختگی های شدید را درمان میکند.
۲۲- آن را رنده کنید، بعد با سرکه مخلوط کرده بر پوست بمالید. جوشهای قرمز پوست را برطرف میکند.
۲۳- آن را رنده کنید، بعد با کمی آبلیمو مخلوط کرده پشت چشم ضماد کنید، این کار را چند شب ادامه دهید. آب مروارید چشم یا کاتاراکت را درمان می کند.
۲۴- پیاز آب پز یا پیازی که در خاکستر گرم پخته شده باشد را تا گرم است ضماد کنید، آبسه را درمان
میکند و اگر دچار امراض قلبی هستید، آن را شب تا صبح کف پاها ضماد کنید، بسیار مفید است.
۲۵- مغز یک پیاز سالم را خالی کنید، به جای آن نمک بریزید، بگذارید تا نمکها آب شود و هر روز صبح و شب آبش را روی موضع بمالید، گاه گاهی پوست روی موضع را بکنید و تا بهبودی کامل، کار را ادامه دهید. زگیل را برطرف می کند.
پوست پیاز خواص درمانی: یک مشت از آن را با دقت بشویید، بعد ده دقیقه بجوشانید، سپس با فشار، آب آن را بگیرید و با شکر شیرین کرده و در روز چهار مرتبه هر بار یک قاشق بخورید. اسهال را درمان میکند.
پرده های بین پره های پیاز خواص درمانی: انگشت را در پرده های پیاز ببندید. ورم کردگی آن را درمان میکند.
تخم پیاز خواص درمانی آن را در روغن گل سرخ بریان کنید و بخورید. باد بیضه را می نشاند.
26- دور پیاز را خمیر بگیرید و در تنور یا زیر آتش یا در فر قرار دهید تا پخته شود، بعد آن خمیر را جدا کرده و پوست خارجی پیاز را دور بیندازید و مغز آن را به صورت ورقه در نخ کنید، سپس آویزان کرده تا خشک شود، خشک آن را بکوبید و هربار مقداری بخورید. مدر است، برای لطیف کردن و رقیق کردن اخلاط غلیظی که از هضم کبدی ایجاد می شود مؤثر است و فضولات و اخلاط را از اعماق و زوایای بدن جذب میکند و مسهل اخلاط غليفه می باشد، سرگیجه را برطرف می سازد، از چرت زدن جلوگیری می کند، از پریدن ناگهانی اعضا و سستی اعضا جلوگیری می نماید، برای رفع درد گوش، درمان یرقان، استسقاء سختی طحال و رفع دل پیچه مفید است، بینایی را تقویت میکند، نزول آب در چشم (کدورت عدسی) را برطرف می سازد، هضم غذا را آسان و تخلیه ی معده را سریع مینماید، از ریزش مو جلوگیری میکند، سنگ مثانه را متلاشی و دفع میکند، برای درمان سردردهای سردمزاج، نسیان، صرع، مالیخولیا، فلج، لقوه و فراموشی مفید است.
27- یک برابر از آن را با دو برابر آن عسل طبیعی مخلوط کنید و طبخ نماید و در چند نوبت بخورید. آسم، تنگی نفس و سرفه های کهنه را درمان می کند، دردهای کهنهی معده را تسکین میدهد.
28- هفتاد و پنج گرم از آن را پرپر کرده و در نخ کنید و آویران نمایید تا خشک شود، بعد در سرکه ی زیادی بجوشانید تا کاملا له شود، سپس به مدت یک هفته در آفتاب بگذارید، بعد آن را صاف کنید و لرد آن را دور بریزید و هر روز یک قاشق از آن را بخورید. بوی بد دهان که از معده باشد را برطرف میکند.|
29- خوردن ۱۶ گرم از کوبیدهی آن یا ۱۶ گرم از پخته ی آن با عسل مسهل قوی معده، پاک کننده ی رحم، قی آور و قاعده آور است، جنین زنده و مرده را سقط میکند، برای التیام زخم های داخلی و ظاهری مفید است، اقسام کرم معده را خارج می سازد، دردهای مثانه و رحم را تسکین می دهد.
ها اگر مقداری از تشویه شده (پخته و خشک کرده ی آن را با شش برابر وزن آن نمک در کمی روغن سرخ کرده و هفت گرم از آن را صبح ناشتا بخورید، مسهل بسیار خوبی است.
آب آن را روزی سه بار هر مرتبه سه تا چهار قطره در گوش بچکانید. غدهی گوش را درمان میکند. ۷- آن را بکوبید، بعد با نبات ساییده مخلوط کنید و از خارج روی ورم گذارید. اریون را درمان میکند. ضمادگرد خشک شده ی آن خونریزی را قطع میکند و زخم را التیام می بخشد.
و آن را سه روز در شیر بخیسانید، بعد خشک کنید، سپس نرم بکوبید و بخورید و مقداری از آن را هم زیر قسمت آلت تناسلی ضماد کنید. نیروی جنسی را زیاد میکند و ناتوانی جنسی را برطرف می سازد.
30- اگر هر چند وقت یکبار آب تازهی آن گرفته و به آلت تناسلی مردان مالیده شود، سبب بزرگی و قدرت
آن میگردد (در اکثر اشخاص روی پوست اثر تحریک کننده دارد و ایجاد خارش، قرمزی، تاول و خراش میکنند).
31- به صورت ضماد برای انواع ورم از جمله ورم پستان، جوشها، کورکها، آبسه ها و زخم ها استفاده می شود.
32- برای اخراج تکهی استخوان از مری استفاده میشود. ۱۳. ضماد آن با سرکه و عسل، زخمها را پاک کرده و سر دمل را باز میکند.
33- ضماد آن با آرد گندم و آرد شیلم و عسل برای خارج کردن تیغ و خار و امثال آن از زیر پوست و تحلیل ورمهای اعصاب مفید است.|
34- عصاره ی آن را با عسل طبیعی مخلوط کنید و بمالید. دردهای مفصلی، دردهای مزمن عصبی، نقرس و درد در اثر شکستگی اعضا را برطرف میکند، سوختگی از آتش را التیام می بخشد.
35- اگر جنین در رحم مرده باشد، مقداری آب آن را بگیرید و بخورید. انقباضات شدید در دیوارهی رحم حاصل می شود و جنین مرده را از رحم خارج میکند. ۱۷- مغز آن را نرم بکوبید و با کمی سرکه مخلوط کنید و هر روز بمالید. لکهای بهق را به مرور درمان میکند.
36- اگر قسمتی از موی سر به طور ناگهانی ریخته است، (مولیسک) آن را له کنید و با بوراکس مخلوط کرده در پارچه ای بریزید و آن را بسته و آن قدر روی موضع بمالید تا خون آلود شود. مدتی بعد کم کم رویش مؤثر شروع خواهد شد. اگر احتیاج به تکرار عمل بود، پس از بهبود جراحت و زخم می توان مجدد تکرار کرد.
37- از شیرهی تازهی آن برای بیماری های چشم به صورت ضماد استفاده میشود ولی با احتیاط.

38- ۲ گرم از آن را با شیر تازه بخورید. شدت نیروی جنسی را تحریک میکند.
Jd4. اگر پیاز به ملایمت پخته شود و به آن تدريجا كره افزوده گردد ، در رفع یبوست و نفخ می تواند مفید واقع شود وحتی معتقدند که پیاز پخته می تواند حالات عصبی را کاهش دهد و تصلب شرائین را درمان کنند.
پیاز اثر مدر دارد و چون این خاصیت آن مربوط به عمل دیاستازها مخصوصا اکسیدازها می باشد، از این جهت یا باید به حالت خام مصرف گردد و یا خیلی سطحی پخته شده باشد. یک دوره درمانی پیاز می تواند آب آوردن انساج ، خیز عمومی بدن ، استسقاء و حتی رماتیسم را تاحدی معالجه کند مشروط بر آنکه ناراحتی های کبدی و حالات التهابی وجود نداشته باشد.
. بررسی های دیگر نشان داد که در بیماری Anasarque که مایع (سروزیته) در بافت زیر جلدی جمع می گردد، اگر به بیمار اختصاصا پیاز خام داده شود و به عنوان غذا نیز، سوپ آن باشیر تجویز گردد. این بیماری حتی اگر منشاء آن Mal de Bright باشد معالجه می شود (Serre)
پیاز پخته، نرم کننده و برطرف کننده ناراحتی های عادی سینه است. با پختن ورقه های نازك پیاز در شیر ، می توان از آن ، جهت رفع دل دردها (Coliques) و بطور کلی احساس ناراحتی در شکم استفاده به عمل آورد. جوشانده پیاز در عسل، جهت رفع عارضه عدم دفع ادرار توصیه گردیده است (Seb و Kniepp).
مصرف مداوم پیاز پخته درعین حال که ترشحات دستگاه هضم را منظم می کند، اشتها را زیاد و ناراحتی های ناشی از نفخ و دل درد را درمان می نماید. برای رفع نفخ ، تنطور پیاز به مقدار ۱۰ تا 15 قطره و ۲ یا ۳ بار در روز ، مفیدتر از سایر صور داروئی آن ذکر شده است. در نزله های برونش و حبابهای ریوی، پیاز اثر درمانی درهر ۲ حالت حاد و مزمن دارد بعلاوه آنژین و سرفه را معالجه می کند .
شربت پیاز ، بطور محسوس اثر مفید در رفع دردهای عصبی ظاهر می سازد (Eckstein و
. (Flamm
در استعمال خارج، له شده پیاز از قدیم الایام جهت رفع حبس البول (عدم دفع ادرار)، در زیر شکم اثر داده می شد. شيره پياز اثر بسیار خوب در تسکین ناراحتی های ناشی از بریدگی ها دارد ( W . Bohn ) .
ضماد پیاز خام له شده ، اگر در ناحیه پیشانی قرار داده شود ، سردرد و سردردهای یکطرفه (میگرن Migraine) را کمی مرتفع می سازد. با قراردادن پیاز نیمه پخته در محل سوختگی ها و بواسیر، اثر آرام کننده ظاهر می گردد و اگر بحالت گرم در اطراف گردن اثرداده شود، درد گلو را تسکین می دهد .
پیاز پخته شده در درون خاکسترگرم، اگر بر روی آبسه قرارگیرد و یا بر روی دمل اثر داده شود، موجب سرباز کردن آنها خواهد شد. مخلوط آن با چربی پرندگان باعث درمان سرمازدگی و خراشهای سطحی بدن می گردد. جوشانده پیاز، برای پانسمان زخمهای چرکین بسیار خوب است. پنبه آلوده به شیره تازه پیاز اگر در مجرای گوش قرار داده شود، ناراحتی ناشی از احساس صدا های مبهم درکوش را برطرف می کند به علاوه اگر در محل گزش زنبور با زنبورعسل قرار گیرد، درد را بطور محسوس تسکین می دهد.
پیاز، اثر مفید در رفع چین و چروک صورت ظاهر می کند. برای اینکار تعداد ۳ عدد پیازرا با هموزن آن پیاز نوعی سوسن به نام Hymerocallis arnicola ، رنده نموده مقدار ۳۰ گرم موم سفید به آن می افزایند و ظرف سفالین محتوی مخلوط مذکور را با گرمای ملایم حرارت می دهند تاموم به خوبی ذوب شود . بعدا مخلوط را با یک قاشق چوبی بهم می زنند و خاتمتا پس از دور کردن ظرف از گرما، آنرا به حال خود باقی می گذارند تا سرد شود. این پماد را باید در ظرف دیگر وارد کرده دهانه آنرا مسدود نمود و در مواقع ضروری یعنی هنگام صبح و شب بر روی پوست صورت اثر داد و پس از 5 تا ۱۰ دقیقه، صورت را با پارچه تمیز پاك کرد (.Ouensanga Ch).
صور داروئی - جوشانده ۱5۰ گرم پیاز در یک لیتر آب که بدان عسل افزوده باشند - شربت پیاز که از ۱۰۰ گرم پیاز خام، 4۰۰ گرم آب و 400 گرم قند تهیه می شود. الكلاتور پیاز که به مقدار مساوی از پیاز تازه و الكل . و درجه تهیه میشود به مقدار ۱4 تا 40گرم - شراب پیاز که به طريقه زیر تهیه میشود به مقدار 60 تا ۱۲۰ گرم یا بطور متوسط به مقدار ۳ قاشق سوپخوری در صبح وعصر .
شراب پیاز به طریق زیر تهیه میشود:
پیاز له شده ۲۰۰ گرم
عسل سفید ۱۰۰ گرم
شراب سفید به مقدار کافی تا یک لیتر
ابتدا پیاز له شده را به مدت ۱۰ روز در شراب سفید قرار میدهند سپس آنرا صاف کرده ، عسل بدان می افزایند.

عوارض جانبی :

مصرف مقادیر زیاد پیاز سردردآور و افزاینده بزاق بوده.
خوردن پیاز برای کسانی که از لحاظ گوارش ضعیفند یعنی در سوء هاضمه ایها ممنوع است مگر این که آن را پخته بخورند.
Te1پیاز سیل اثر تحریک کننده بر روی پوست بدن دارد و اگر بر روی پوست بدن اثر داده شود تولید قرمزی و حتی تاول می کند. تأثیر آن بر روی مخاط های بدن شدیدتر است.
برای مردم گرم مزاج مضر اصلاح کننده آن سرکه .
Jd4طبق نظر Gazin اگر حساسیت در مقابل مصرف پیاز در بین باشد و یا افرادی سابقه خونروی و یا ناراحتی های پوستی نظیر سودا وغيره داشته باشند، بهتر است از مصرف آن خودداری گردد .
. در نتیجه ، در مواردی که اسیدیته شیره معدی کم باشد ، مفید واقع می گردد در غیر این صورت و همچنین در مواردی که شخص ، مبتلا به Pyrosis باشد
که ترشحات معده بالا آمده ایجاد ناراحتی و سوزش در لوله سری می نماید و یا در کسانی که مرتبا آروغ می زنند و یا ناراحتی های پوستی دارند، از خوردن آن باید خودداری شود.
:eg1.تاکنون هیچگونه عارضه جانبی مضر و خطرناک ناشی از مصرف بجای مقادیر درمانی گیاه مزبور شناسایی نشده است ولی مصرف مقادیر زیاد آن موجب ایجاد دردهای معدی می گردد. به علاوه تماس مداوم با این گیاه در برخی موارد نادر، سبب بروز حساسیت هایی مانند اکزمای دست می شود
as .تذکر: برای گرم مزاجان مضر است و ایجاد سردرد میکند، سبب سقط جنین می شود؛ لذا زنان باردار در مصرف آن مجاز نیستند، بهتر است مبتلایان به بیماری کلیه و ناراحتی معده از مصرف آن صرف نظر کنند، پیاز عنصل سمی است و باید در مصرف آن جانب احتیاط را رعایت کرد، مالیدن آن روی پوست و مخاط اثر تحریک کننده دارد و ایجاد قرمزی، تاول، خراش و خارش میکند. مصلح آن: بنفشه و کافور است.

تداخلات دارویی :

رویشگاه :

منشأ احتمالی این گیاه آسیای مرکزی بوده، سپس به مناطق مدیترانه ای وارد شده است. گیاه مزبور به طور گسترده در دنیا کاشته میشود. پراکنش در ایران: در بسیاری از مناطق به صورت کاشته شده وجود دارد.
Te1 .در نواحی شنزار کناره های دریا بخصوص مدیترانه، افریقای شمالی، صقلیه و کرس می روید. گلهایش کوچک سفید مایل به سبز و میوه اش به شکل کپسول و قهوه ای رنگ است و در تداوی ( داروها) به کار می رود.
.در نواحی شنزار کناره های دریا خصوصا سواحل بحر الروم (مدیترانه)، آفریقای شمالی، صقلیه و کرس می روید.
بیشتر در سواحل هند است.
Te1 . سرزمین اصلی پیاز، ایران زمین این خاک پر گوهر است و از ایران به مصر و کلدان و بعدا به تمام نقاط دیگر جهان برده شده است.
as .این گیاه معمولا در سواحل دریاها به خصوص سواحل مدیترانه، آفریقای شمالی، سیسیل و کورس انتشار دارد.
Jd4 گرچه پرورش پیاز امروزه در غالب نواحی معمول است ولی به نظر می رسد که منشاء گیاه، درایران، بلوچستان و افغانستان بوده و از آنجا به سایر مناطق نفوذ پیدا کرده است.

ترکیبات شیمیایی :

در پیاز وجود ترکیبات گوگردی، ویتامین های مختلف، مواد کانی مختلف، نوعی انسولین گیاهی به نام گلوکوکنین، قند غیر قابل تبلور ( ۱۱ - ۱۰ )، ساکاروز گاهی مالتوز، نیترات، فسفات وحتی استات دو شو، صمغ، املاح، سدیم و پتاسیم و اینولین و در برگ گیاه مقداری قند و آنزیم های مختلف محقق شده است.
درصد عناصر متشکله پیاز آب ۷۰-۸۰٪، مواد چربی 10/0 ٪ ، قند ۲-۶٪، مواد غير ازت دار ۲۰-۸٪
، مواد ازت دار ۱-۲ ٪، روغن اسانس ۱۶٪ و خاکستر 5/80/0٪ درمان آن نیز مربوط به ترکیبات گوگرد دار و ویتامین های آن است بعلاوه پیاز دارای نوعی انسولین گیاهی به نام گلوکوکنین به مقدار ۱۰ تا ۱۱ درصد قند غیر قابل تبلور، ساکارز یا مالتوز، اسید سیتریک، فسفات دو شو، صمغ، املاح سدیم و پتاسیم، اینولین کوئرستین و موم و برگ گیاه دارای مقداری قند و آنزیم های مختلف مانند آمیلاز دکسترنیاز، مالتاز و امولسین است.
Te1 .عنصل با آنکه ترکیب شیمیایی پیاز مورد مطالعات گوناگونی قرار گرفته، مع هذا هنوز کلیه مواد موجود آن به طور کامل مشخص نگردیده است.
یکی از دانشمندان به نام merck در سال ۱۸۷۹ موفق به دست آوردن ۳ ماده به
اسامی: سیلی پیکرین، سیلین و سیلی توکسین شد که موادی با واکنش گلوکزیدی هستند و تا قبل از مطالعات مهم دانشمند دیگری به نام stoil به صورت مواد اساسی و موثر پیاز سیل مورد قبول همه قرار گرفته بودند.
سیلی پیکرین ماده ای است بسیار تلخ و محلول در آب که به صورت گردی آمرف به رنگ زرد روشن از گیاه به دست آمده است.
سیلی توکسین ماده ای است بسیار تلخ و غیر محلول در آب که به صورت گردی آمرف به رنگ قهوه ای دارچینی از گیاه به دست آمده و از مواد موثر پیاز سیل ذکر شده است.
سیلین ماده ای متبلور مخلوط در الكل ولی فاقد اثر فیزیولوژیکی است. کلیه مواد دیگری که به اسامی سیلائين، سیلی تین، سیلامارین سیلی تین و غیره در پیاز سیل ذکر گردیده اند از ترکیباتی هستند که کم و بیش به مواد مذکور در بالا شباهت دارند. stuer , stdi در فاصله سالهای ۱۹۲۲ و ۱۹۳۳ تحقیقات ارزنده و دقیقی به عمل آورند و ماده ای از پیاز سیل به نام سیلارن به دست آوردند که شامل گلوکزیدهای پیاز سیل بود از این ماده سيلارن A و سيلارن B که مخلوط طبیعی آنها سیلارن C نامیده می شود جدا گردید.
سیلارن A ماده ای که به اشکال در آب حل می شود ولی در اتر حل میگردد از هیدرولیز سیلارن A ماده ای به نام سیلاریدین A و نوعی قند به نام سیلابیوز حاصل می شود از هیدرولیز ماده اخیر به اشکال قندهای گلوکزو رامنوز نتیجه می گردد.
سیلارن B ماده ای است آمرف بی بو و دارای طعم تلخ که در کلروفرم به مقدار کم ولی در آب به مقادیر زیاد محلول است در اثر حل نمیگردد و هیدرولیز آن مشکل تر از سیلارن A صورت میگیرد سيلارن B را مخلوطی از دوگلوکزید می دانند.
سیلارن C مخلوط طبیعی دو گلوکزید مذکور و ماده ای است بدون بو و با طعم بسیار تلخ که به صورت گرد سفید رنگ به دست می آید به مقدار کم در آب و کلروفرم حل می شود در اثر حل نمی گردد.
بنا بر بررسی های اخیر که در سال ۱۹۴۰ توسط renz stoil صورت گرفت وجود هتروزید جدیدی به نام سیلی روزید در پیاز سیل حتمی دانسته شد. این هتروزید به صورت بلوریهای منشوری و دراز به دست آمده است در پیاز سیل علاوه بر آنچه که ذکر شد موارد دیری نظیر لیپیدها، دواسترول، کولین ویک هیدرات کربن که به تفاوت به نامهای سی نیس ترین و سیلین نامیده شدند یافت می گردد
5 .. ترکیب شیمیایی: در هر یکصد گرم پیاز خام رسیده مواد زیر وجود دارد: آب ۸۹ گرم پروتئین 5/1 گرم - هیدراتهای کربن 7/8 گرم - خاکستر 6/0 گرم - کلسیم ۲۷ میلی گرم - فسفر ۳۶ میلی گرم - آهن 5/0 میلیگرم - پتاسیم ۱۵۷ میلی گرم - تیامین 03/0 میلیگرم - رایبوفلاوین 04/0 میلی گرم - نیاسین 2/0 میلیگرم - انرژی غذایی ۳۸ کالری - گوگرد - هایپوگلیسمیک - آلیل پروپیل دی سولفید - مواد ازته - مواد چربی - سیترات دو کلسیم - کوورستین - فلاونوئید - ید سیلیس - استاد - سدیم - کاتچول - فسفات - آلیسین - اسانس - فنولیک اسید - گلیکولیک اسید - پروتوکاتچوئیک اسید. ویتامین ها: A ۴۰ واحد بین المللی - ۱۰C
- B - B8 – B1 میلی گرم در آن وجود دارد.
as .ترکیب شیمیایی: انواعی از لیپیدها - ترکیباتی به نام سیلی پیکرین - ماده ای تلخ - ماده ای به نام سیلارن C شامل گلیکوزیدهایی به نامهای سیلارن A و سيلارن B - هتروزیدی به نام سیلی روزید - دو استرول - الكالوئيد نارتين - الكالوئيد سویی زنین - سیلی توکسین - سیلین - نارسی سین - کولین.
Jd4۔ پیاز دارای اسانسی است که براثر پختن ازبین می رود. اثر درمانی آن نیز مربوط به ترکیبات گوگرددار و ویتامین های آن است، بعلاوه، پياز دارای نوعی انسولین گیاهی به نام گلو کوکینین Glucokinine به مقدار ۱۰ تا ۱۱ درصد ، قند غیر قابل تبلور ، ساکارزیا مالتوز، اسید سیتریک ، فسفات کلسیم ، صمغ ، املاح سدیم و پتاسیم ، اینولین ، کوئرستین Quercetine ، موم وبرگ گیاه دارای مقداری قند و آنزیم های مختلف مانند آمیلاز، دکستریناز ، مالتاز و امولسین است.
Eg1 ترکیبات: انواع آليين (سولفوکسیدهای آلکیل سیستئین)، به ویژه آليل آليين (آليل - L - (+) - سیستئین سولفوکسید) و ترکیب کونژوگه آن با گاما - گلوتامیل، که در حین خرد کردن پیازهای تازه برداشت یا پیازهایی که خشک شده و دوباره مرطوب گردیده اند به اسانس آلباسئوس تبدیل می شود. فروکتوزانها (نوعی از پلی ساکاریدها) به میزان ۱۰ تا ۴۰ درصد، ساکاروز و سایر قندها. فلاونوییدهای از قبیل کوئرستین - ۴- O - بتا۔ D گلیکوزید (آسپیرالزید). ساپونین های استروییدی

شرایط نگهداری :


توضیحات تکمیلی :

تعریف:
گیاهی (squilla maritima
( u, (فر)urginea maritima
( u ), scile
زیبا از تیره سوسنی ها که دارای پیازی حجیم و بزرگ می باشد.
میوه اش به شکل کپسول و قهوه ای رنگ است.
:eg1: دمگل به طول تا ۳۱ سانتی متر می رسند. گلها سفید مایل به سبز بوده، درون چترهای کروی قرار دارند و هر گل شامل ۶ قطعه گلپوش و ۶ پرچم بلندتر از گلپوشها می باشد. طول دمگل حدود ۸ برابر طول گلها است. میوه کپسول و دارای پوسته نازک میباشد. دانه ها سیاه رنگ و گوشه دار هستند. گل ها قبل از شکوفایی درون یک غلاف غشایی قراردارند. برگها، ساقه و ریشه: این گیاه ۲ یا چند ساله است. واریته های بسیاری با پیازهای تخم مرغی، مستطیلی یا گرد فشرده وجود دارند. اغلب واریته ها دارای پیازچهای ثانویه هستند. برگها کوتاه تر از دمگل آذین بوده، لوله ای یا باد کرده و به رنگ سبز مایل به آبی میباشند. ساقه گلدار گیاه تو خالی و آبی متمایل به خاکستری بوده، اندکی پایین تر از وسط، متورم و باد کرده است.
اثر ممانعت از تجمع ترومبوسیتها: دی متیل و دی فنیل تیوسولفيناتهای موجود در این گیاه با تحریک آنزیم ترومباز، موجب کند شدن بیوسنتز ترومبوسیت میشوند. اثر ضد آسم و ضد آلرژی: خوکچه های هندی حساس شده توسط تجويز آلبومین، در صورت تجویز عصاره پیاز در مقابل حملات آسم محافظت می شوند. مصرف عصاره اتانولی پیاز، به شکل قابل توجهی سبب کاهش آلرژی حاصل از انقباض نای در بیماران مبتلا به آسم می شود.
فرآورده ها: پیاز تازه یا خشک که شامل غلاف گوشتی و ضخیم برگها میباشد.
اثرات ترکیبات: تیوسولفينات موجود در این گیاه دارای اثر ضد میکروب بوده، علیه
Pseudomonas ، Salmonella typhi ،
Bacillus subtilis Escherichia coli ، aeroginosa
مؤثر می باشد.
، گرم و خشک در درجه چهارم است
باید تاکید کرد که هر خاصیتی که در گیاهان وجود دارد سیر و پیاز یکجا در خود جمع کرده اند پیاز ملایم بیشتر از پیاز تند ارزش غذایی دارد بالعكس ارزش درمانی پیاز تند بیشتر از پیاز ملایم است.
انواع پیاز:
مهمترین نوع پیاز، پیاز سفید زودرس است که دو ماه پس از کشت بهاره برداشت می شود و زودرس ترین نوع پیاز است. پیاز سفید خیلی زودرس کمی پهن و با طعم شیرین است و در فروردین کاشته در خرداد برداشت می گردد. پیاز زرد به اندازه کافی زودرس بوده و محصول آن نسبتا زیاد و محافظت آن نسبتا آسان است و این نوعی است که بیش از همه برای مصرف زمستانی کشت می شود پیاز قرمز گلی، زود نیمرس است وخیلی به سهولت حفظ می شود پیاز قرمز کم رنگ معمولی به رنگ گلی مسی زود نیم رس خیلی مقاوم و از بهترین نوع پیاز است برای کشت بهاره مطلوب ونسبتا خوب و قابل محافظت است پیاز قرمز پررنگ خیلی پهن به رنگ قرمز سیر مایل به بنفش پیاز هر فصلی و مقاوم بوده و محافظت آن آسان است.
ادوارد کوین، متخصص امور شیمیایی نیوجرسی آمریکا و بسیاری از مهندسین کشاورزی عقیده دارند کاشتن پیاز در مزرعه سبب ضد عفونی شدن محصولات دیگر گردیده و آنها را از بسیاری آفات مصون میدارد دو تن از استادان دانشگاه تومک روسیه اس فیلاتواو تورو بيزوف) برای جوش خوردن و ضد عفونی نمودن جراحات پیشنهاد کرده اند: سه دانه پیاز را در هاون کوبیده و بعد آنها را روی جراحات بگذارند زیرا برای خاصیت التیام پذیری و تسکین درد پیاز در جراحات اثر خارق العاده ذکر نموده اند و آن را برای علاج ۲۸ نوع بیماری موثر دانسته آرزو نموده اند بزودی دنیای پزشکی موفق به تفکیک کلی عناصر پیاز گردد.
درباره اهمیت ویتامین C مطالب زیادی نوشته شده است اینک از محقق مشهور امور تغذیه ای آلمان پروفسور کراوت ( از شهر دورتموند) نقل می کنیم که وی گفت: خطر کمبود ویتامین C که از احتیاجات حیاتی بدن انسان می باشد بیشتر در خوراکیهایی که در اماکن و رستورانهای عمومی تهیه می شوند انسان را تهدید می نماید چند پزشک دیگر نیز نشان دادند که خوراکهای تهیه شده در استراحتگاه های عمومی کمتر از میزان لازم ویتامین مذکور را دارند. سرانجام نتیجه گرفته اند هر چند نهایت سعی در تهیه غذاها بود باز باید مقداری ویتامین C از راه سبزیجات و سلولهای تازه به بدن رساند حال با توجه به فراوانی ویتامین مذکور در پیاز و اینکه امام دستور می دهد که به هر شهری وارد شدید مقداری پیاز بخورید قضیه حل شده است زیرا هر چقدر انسان از اغذیه محلی که ویتامین C کمتری دارد بخورد جبرانش را پیاز خواهد نمود.
. پیاز وسیله ای برای هوا شناسان بوده و می گفتند هر قدر پوست روی پیاز کلفت تر و زیادتر باشد زمستانی که در پیش است سرد و سخت تر خواهد بود
به فارسی: پیاز گویند و نوع بیابانی آن بدون بوته است و در چشمه سارهای کوهها به تعداد زیاد موجود است طعم بو وبرگ پیاز بیابانی مانند پیاز و قویتر از بستانی است.
پیاز گیاهی است از تیره سوسنی ها برگهایش استوانه ای توخالی و نوک تیز و گلهایش سفید می باشد برگهای زیر زمینی گیاه مذکور که همان پیاز معمولی است خوراکی میباشد.
پیاز یکی از سبزیهای معروف است و اطبای شوروی ثابت کرده اند که این مانند: سیر دارای روغن بودار به نام «فايتن ساید» است و در آن مقدار زیادی گوگرد می باشد. به همین سبب اثر میکروب کشی دارد.
رنگش سرخ و سفید.
طعم: بی مزه و تند، تخمهایش قدری تلخ. روایات:
امام صادق ع فرمود: كلوا البصل، فان فيه ثلاث خصال يطيب النكهة و يشد اللثة و يزيد في الماء و الجماع.
یعنی: پیاز را بخورید که سه خاصیت در آن هست: بوی دهان را پاک می کند لثه را محکم می نماید و در نطفه و جماع می افزاید.
جابر گوید: شنیدم امام صادق ع فرمود: پیاز رنج را می برد پی ها را محکم می نماید نطفه و قوت راه رفتن را می افزاید و تب را می برد.
از امام صادق ع نقل شده که آنحضرت فرمود: البصل يطيب الفم و يشد الظهر ويرق البشره.
بعنی: پیاز دهان را پاک می نماید پشت را محکم می گرداند و پوست بدن را نازک و رنگ را روشنایی می دهد.
محمد بن سنان گوید: از امام صادق ع درباره پیاز و تره پرسیدم، فرمود: خوردن آنها (پیاز) مانعی ندارد چه پخته باشند چه نپخته مگر اینکه باعث اذیت کسی بشود یا بخواهد به مسجد برود لذا به جهت اذیت رساندن به دیگران مکروه میباشد.
قال رسول الله ع: اذا دخلتم بلادأ فكلوا من بصلها يطرد عنکم وبائها.
از حضرت رسول اکرم ص نقل شده که فرموده است: وقتی به سرزمینی وارد می شوید برای دفع بیماری عفونی روده ای از پیاز آنجا بخورید.
و امروزه هم با توجه به ماده ضد میکروبی پیاز، خوردن آن را به صورت خام همراه غذا توصیه می کنند.
و نیز از حضرت امام صادق ع نقل شده که فرموده است: پیاز بخورید که سه خصلت دارد نفس ر اپا کیزه لثه را محکم و قوای نامیه را تقویت میکند.
و نیز در حدیث دیگری از پیاز به عنوان از بین برنده خستگی تقویت کننده اعصاب و افزایش دهنده نیروی حرکتی و تقویت کننده قوای نامیه و رفع کننده تب یاد شده است
عن جابر قال: قال أبو عبدالله ع: البصل يذهب النصب و يشد العصب و يزيد في الماء و الخطأ و يذهب بالحمى.
عن محمد بن سنان قال: سألت أباعبدالله ع عن أكل البصل و الكراث فقال: لا بأس بأكله مطبوخة وغير مطبوخ ولكن ان اكل منه ماله أذى فلا يخرج إلى المسجد كراهية أذاه على من يجالسه .
مزاج:
گرم در آخر سوم و خشک در ابتدای درجه سوم و گویند گرم در درجه چهارم است و خوراک آن ۱۲ الی ۲۴ گرم می باشد. نوع آبدار پیاز رطوبت بیشتر و حرارت کمتری نسبت به نوع خشک آن دارد.
. پتاسیم پیاز نه تنها سلولها را شستشو می دهد بلکه خون را نیز از مواد زیانبخش و زائد پاک میکند منیزیم و فسفر که اثرشان در مورد رشد و نمو ثابت شده است در پیاز به مقدار کافی وجود دارد مقادیر قابل توجهی از کلسیم و آهن در پیاز وجود دارد.
در پیاز مقداری آنزیم وجود دارد که این آنزیمها به پیاز خاصیت هضم کنندگی می بخشد و به همین اعتبار پیاز در هضم غذا نقشی موثر بازی می کند. دانشمندان با آزمایشهائی که بر روی پیاز انجام داده اند به این نتیجه رسیده اند که به خاطر موادی که دریافته های آن وجود دارد خاصیت باکتریواستاتیک داشته از رشد میکروبها جلوگیری می کند می توان گفت که پیاز در حقیقت یک نوع خاصیت آنتی بیوتیک دارد.
از این ویژگیها که بگذریم پیاز نیز چون دیگر سبزیها مقداری از ویتامین های آ، ب 1، ب ۲، پ پ وث را در خود ذخیره دارد.
ضماد تخم پیاز برای جلوگیری از ریختن مو نافع است مقدار خوراک آن تا ۵ گرم است اشخاصی که در مقابل پیاز حساسیت دارند و اشخاصی که سابقه خونریزی و ناراحتی های پوستی دارند باید از خوردن پیاز احتراز کنند.
دکتر اروین زیمنت که از صاحب نظران و کارشناسان معروف بیماریهای ریه است پیاز را داروی موثری برای سرماخوردگی می داند زیرا پیاز بسیار خلط آور است ویا تحریک مخاط اخلاط را از ریه ها به گلو آورده و با سرفه موجب اخراج آن را فراهم می سازد محققان در مرکز تحقیقات بیمارستان اندرسن و موسسه تومور ماده ای به نام پروپیل سولفاید در پیاز یافته اند که از فعال شدن مواد سرطان زا جلوگیری میکند دانشمندان دندان پزشکی هاروارد همچنین موسسه ملی سرطان نیز در تحقیقات به آثار مشابهی در مورد خواص ضد سرطان پیاز رسیده اند.. هر یکصد گرم پیاز ۹۸ گرم آب ۳۸ کالری انرژی 5/1 گرم پروتئین 1/0 گرم روغن 7/8 گرم سلولز ۳۶ میلی گرم فسفر ۱۵۷ میلی گرم پتاسیم ۲۷ میلی گرم کلسیم ۴۰ واحد ویتامین آ 10 میلی گرم ویتامین ث و مقداری از سایر ویتامین ها دارد.
در پیاز یک نوع ماده ضد میکروبی یافته اند همچنین ماده ای که قند خون را کم می کند و در واقع می توان آن را انسولین گیاهی دانست.
چند سال قبل مطالعات یک پروفسور هندی در مورد پیاز در سطح جهان انتشار یافت که خلاصه عملی و قابل ذکر آن در یک جمله این است که خوردن روزی یک پیاز همراه غذا تقريبا ضمانتی است برای جلوگیری از سکته قلبی.
خوردن پیاز برای مبتلایان به روم معده و روده زیان بخش است همچنین ممکن است در خیلی ها ایجاد نفخ کند افراط در پیاز خوردن باعث کم خونی می شود.
ضمادهای پیاز آب پز و پیازی که در خاکستر داغ پخته شده است اگر روی کف پا بگذارند و بخوابند برای اشخاصی که مبتلا به امراض قلبی و آسم هستند مفید و مطبوع است.
پیاز سرشار از ویتامین های C و B و دارای آهن، سدیم، گوگرد، ید و قند است، اشتها را تحریک و غذای نیروبخش می باشد.
Te1 .عنصل اسم عربی است و نیز به عربی عنصلان، بصل العنصل و بصل الفار میگویند و به قول صاحب صیدنه در سریانی: اسفیل و اسقال و به فارسی: پیاز دشتی و پیاز موش (جهت آن که کشنده موش است) می گویند. و آن غده ای است شبیه به پیاز که بزرگ،
کوچک، کوهی و صحرایی می باشد و بزرگ آن تا نیم رطل است. در اکثر کشورها زیاد وجود دارد و توربانان بنگال لعاب آن را جهت استحکام و سختی به ریسمان و تاروپود پارچه پیش از بافتن می مالند. قسمی از آن کشنده است. برگ آن شبیه به برگ زنبق، برگش و پیاز ولی دراز و عریض تر از آنها و ساقه آن توخالی و سبز مایل به زرد است و از ریشه پیاز آن ساقه ای که کمی عریض است بر می آید و بر سر آن گلهای سفید طولانی و بوی گل آن به بوی گل نیلوفر شبیه است.
عنصل پیاز موشی است برگش به برگ سوسن، رنگ گلش مایل به سیاهی و مزاج آن در درجه دوم گرم و خشک است.
گیاهی زیبا از تیره سوسنی ها که دارای پیازی حجیم و بزرگ می باشد
اسقبل، پیاز دشتی: نوعی از این گیاه در خراسان وجود دارد که دارای گلهای سفید رنگ میباشد. این گیاه را بصل الخنزیر نیز گویند.
این گیاه در کتاب سانسکریت ذکر نشده، اما هندوها در قدیم از آن دارو درست می کردند.
اطبای هند (مسلمين) این نوع پیاز را با پیاز اروپایی در فواید طبی یکسان دانسته اند و یونانیها آن را استعمال می کردند. آنها این پیاز را با سرکه و عسل مخلوط کرده به عنوان دارو تجویز می کردند امروزه در بعضی ترکیبات از این فرمول استفاده می شود. آن را هضم کننده، خارج کننده بلغم، ادرار آور و باز کننده قسمتهای بسته شده بدن دانسته اند ودر امراض فلج استسقاء روماتیسم، سنگ کلیه امراض جلدی و جذام استعمال می کردند. نیز آن را آورنده جریان توصیف می کردند.
در اروپا پیاز دشتی از زمان hippocrates بقراط استعمال می شده و مصریها آن را در زمان قدیم به الهه هدیه می کردند و آن را دور کننده ارواح بد می شناختند. عربها نیز آن را مانند یونانیها استعمال و آن را به نام بصل العنصل و بصل الفار بیان کرده اند در ایران آن را پیاز دشتی گویند و مردم اروپا نظرات مختلفی در باره آن نوشته اند علمای مسلمان هند گفته اند که این نوع پیاز بیشتر در شنزار کنار دریا روییده می شود و رنگ آن را سفید و طعم آن را تند و تیز گفته اند.
تجزیه آن از dragendorffs به این نحو بیان شده است:|
petroleum ether extract: 0.036%
0.028%
ether extract:
absolute alchol extract: 0.152%
77.30% aqueus extract:
5.69%
ash:
بعضی انواع محلی پیاز دشتی به نام ( lede bouria , scilla linn و نوعی پیاز کوچک به نام
l _ hyacinthoides که در جنوب هند برای تب و تقطير و زیادی ادرار استعمال می شود.
نیز نوعی دیگر به نام ledebouria maculata dalz از علمای جدید هند بیان شده است.
طبي:
urgimea scilla steinh
در طب فارسی خواص پیاز دشتی همانند پیاز معمولی است و اکثرا در فارسی از پیاز دشتی بیشتر استفاده می کنند چون قویتر است.
پیاز عنصل قرمز redsquill که از گیاه مدیترانه ای sauil به دست می آید در سال ۱۹۳۵ به عنوان جونده کش به کار می رفت ولی هرگز بیش از یک جونده کش نبود ماده موثر این سم آلکالوئیدی به نام سیلارنین sciuorenin است که جزء گلیکوزیدهای تقویت کننده قلب می باشد.
فعالیت اختصاصی این ماده به علت ناتوان کردن موشها در استفراغ سم است. به این جهت ماده سمی جذب می گردد. حیوانات دیگر می توانند استفراغ کنند. تحلیل برنده مفرح (نشاط بخش)، جاذب خون، مقوی باہ، دافع سموم، آورنده ادرار و جریان حیض، منفث بلغم خارج کننده بلغم) وقاتل کرم شکم است پیاز دشتی قویتر از پیاز شهری است. در سرفه و استسقاء بشكل شربت استعمال می شود در سواحل غرب هند برای دفع سوزش پا بیخ آن را زیر پا می مالند.
مزاج: گرم و خشک در درجه سوم و با رطوبت.
فرآورده های سیل برعکس دیژیتال در بدن جمع نمی گردد ولی طبق تحقیقاتی که به عمل آمده است سیلارن به مقدار جزئی ممکن است در ماهیچه قلب اندوخته شود.
در موارد آب آوردن انساج، استسقاءها بخصوص استسقای منشأ قلبی که مصرف دیژیتال به تعویق افتاده باشد آن را به کار می برند بعلاوه به علت دارا بودن اثر خلط آور در برونشیت ها و همچنین برای درمان سیاه سرفه مصرف می شود.
در موارد استفاده از فراورده های سیل در درمان بیماریها همواره باید به این نکته توجه گردد که این دارو برای بیماران مبتلا به ناراحتی های کلیه یا ناراحتیهای معده و روده تجویز نشود.
گرد سیل که به کمک آرد به صورت خمیر در آمده باشد برای از بین بردن موش مورد استفاده قرار میگیرد. صور داروئی گرد پیاز خشک شده سیل به مقدار 10/0 تا 80/0 گرم به دفعات 10/0 تا 20/0 گرمی به شکل کاشه ( کپسول) یا حب برای اطفال 01/0 گرم بر حسب هر یک از سنین عمر.
پیاز دشتی را در هندی قدیم کاندا گویند و این ریشه یک گیاه می باشد و این گیاه یک شاخه گلی در می آورد که یک متر بلند می شود. در هند در صنعت لباس بافی لعاب عنصل را قبل از یافتن برای استحکام برنخ می مالند.
مقدار خوراک: از نصف تا یک گرم.
Te1 .تعریف:
پیاز موش گیاهی است خودرو و بیابانی دارای ساقه های نازک برگ پهن و گلهایش سفید، بیخ آن به اندازه شلغم می باشد
گیاهی است زیبا و دارای پیاز بزرگ و حجیم که در شنزارها و کنار رودخانه ها می روید از مشخصات آن این است که قسمتی از پیاز حجیم آن در داخل خاک و قسمتی دیگر معمولا خارج از آن قرار دارد ا
گوگرد پیاز وقتی وارد خون شود و در ریه وارد گردد با عفونتهای مجاری تنفسی مثل گریپ و غیره مبارزه می کند. تحریک که در موقع پوست کندن پیاز می شود دردهای شدید نیمه سر و میگرن را برطرف و زکامی را که تازه شروع شده است رفع میکند.
.۳ پیاز یا تخم پیاز در نسخه های زیر به کار رفته است: ١. جوارش زرعونی عنبری تخم پیاز ۲- حب جالینوس
تخم پیاز ٣- حب خبث الحدید تخم پیاز ۴- لبوب الأسرار
تخم پیاز ه لبوب صغير
تخم پیاز ۔ لبوب کبیر
تخم پیاز ۷- معجون مروح الارواح تخم پیاز معجون مقوی ممسک
تخم پیاز ۹۔ معجون ریگ ماهی تخم پیاز ۱۰۔ معجون پیاز ۱۱. عرق هاضم
پیاز تازه ۱۲۔ عرق اشاس پیاز سفید
آدم سالم دارای دستگاه حفاظتی ضد انعقادی است که اجازه نمی دهد خون در رگها منعقد شود و باعث سکته و مرگ گردد وچون بنا به جهاتی دستگاه مذکور نتواند کارش را انجام دهد یکی از اجزاء خون به ماده ای فیبرین تبدیل و تار و پود اولیه را برای لخته شدن خون آماده می نماید و سپس سرخرگ اصلی و بیشتر سرخرگهای دیگر را به صورت کلی مسدود و حمله قلبی ظاهر یا آماده با موجب پیدایش ترومنون فلبيت میگردد که در هر حال درمان سختی و از جمله جراحی دارد و کمتر موفقیت قطعی نصیب می شود.
پیاز علاوه بر داشتن ویتامین ها و آنزیمهای مفید دارای اینولین ویک نوع انسولین گیاهی است و همچنین خوردن خام آن برای مبتلایان بخصوص پیران با غذا زیاد توصیه شده است.
آب پیاز را معمولا با مقادیر کم به آب سبزیهای دیگر جهت تقویت اثرات درمانی آنها می افزایند.
مصرف آب پیاز به صورت خالص معمول نیست به علاوه آب پیاز را همیشه باید تازه تهیه کرد.
پیاز بهر صورتی خام، پخته، سرخ کرده خورده شود فعالیت و قوت یافتن عضلات را افزایش می دهد و دستگاه دفاعی بدن را در برابر لخته شدن خون و همچنین قدرت آن را برای حل نمودن لخته خون تقویت می نماید. با سرخ کردن یا پختن پیاز خاصیت مذکور از بین نمی رود. یعنی پیاز از بروز سکته های قلبی و مغزی جلوگیری می نماید.
پیاز را هنگام پوست کندن زیر شیر آب بگیرید در چشم اشک نمی آید و دستها را در آب نیم گرم با نمک شور شده با آمونیاک در آن ریخته بشوئید بوی پیاز تمام می رود پیاز برای هضم غذا خوب است و ترشحات معده را افزایش می دهد پیاز برای تصفیه خون و کم کردن فشار خون مفید است.
squill قسم داخلی سبزه پیاز و درخت و گیاه پیاز را در طب:
urginea martimi linne میگویند baker fam liliacex که دارویی به اسم scalla از آن گرفته می شود. پیاز دارای موادی به اسم scillipicrin, scillin و scillitoxin است و scillain یکی از شکریات سمی است و دارای مقدار زیادی ماده لعابی میباشد که آن مشابه ماده شیمی dextrin است که آن را دکتر شیمیدبرگ به نام sini stren chlo نامیده است و همچنین دارای ماده کلسيم کيلت است و خواص ماده پیاز را درآورنده بلغم، قی آور و ادرارآور گفته اند و نیز گفته اند که این موش را میکشد مقدار خوراک: جوهر پیاز 1/0 گرم است و ماده ای به نام سیلارین که محلول شکریات خالص سیلار هست مورد استعمال دارو ذکر شده است. در شرکت دارو سازی ساندوز ساخته شده است و شربت oxymel scilla که جوهر پیاز با عسل مخلوط است دوای معروفی است. بررسی های جدید نشان داد که پیاز اثر کم کننده فشار خون دارد به طوری که توسط
laurin , gamot در سال ۱۹۳۰ بر روی سگ آزمایش گردیده قطعیت آن به اثبات رسیده است. یعنی در واقع پیاز مقدار درصد قند خون را پائین می آورد.
پیاز نیز بر حسب آنکه خام یا پخته باشد با یکدیگر متفاوت است. پیازهای شیرین و دارای طعم ملایم در بعضی نواحی غذای اهالی را تشکیل می دهد نوع تند آن بیشتر برای مصارف درمانی اختصاص داده می شود یا به صورت پخته در اغذیه مصرف میگردد.
پیاز ادرار آور است و در استسقاء (مرضی که شخص آب زیاد می خواهد) و تشمع کبدی بسیار خوب است و برای حبس البول، سنگ کلیه و مثانه، ورم ساقها، ورم مثانه و پرستات و روماتیسم مفصلی مفید می باشد (نوشته شده بیماری که استسقاء داشت با خوردن روزی نیم کیلو پیاز شفا یافت).
پیاز در آلبومینوری سرطان کبدی ورم پرده بیرونی دل و ذات الجنب ( آماس شش همراه با چرک پهلو) مفید است. عربها پیاز را خرد کرده در سرکه قرار داده و آن را برای از بین بردن لکه های قرمز روی پوست می مالند. در صحرا برای رفع عطش یک پیاز می کند و موادی از پیاز برای تقویت قوای جنسی جدا می کردند ( مقوی در زن و مرد).
پیاز مجاری تنفسی را ضد عفونی کرده از آن شربتی برای درمان گریپ ( آنفولانزا) می سازند. پیاز خود کمی دیر هضم است ولی بر روی مخاط و غده های شکم عمل مناسب و مفیدی را انجام می دهد ولذا باید گفت برای درمان کلیه باید پیاز خام و جهت درمان معده و روده پیاز پخته خورد.
پیاز دارای دیاستازی است که به هضم نشاسته ایها کمک می کند. پیاز نیم پخته را برای سوختگی ها و بواسیر بکار می برند و نیز برای شکم روش ( اسهال) رفع خستگی وبی اشتهائی و غیره مصرف می گردد. . پیاز خام:
برای کسانی که معده فعال و سالم داشته باشند غذای بسیار مناسبی است ولی طبق نظر cazin اگر حساسیت در مقابل مصرف پیاز داشته باشند یا افرادی که سابقه خونریزی یا ناراحتی های پوستی نظیر سودا و غیره داشته باشند بهتر است از مصرف آن خودداری کنند اگر پیاز به ملایمت پخته شود و به آن تدریج کره افزوده گردد در رفع يبوست و نفخ باد شکم می تواند مفید واقع شود و حتی معتقدند که پیاز پخته می تواند حالات عصبی را کاهش دهد و تصلب شرائین را درمان کند پیاز خام فعالیت معدی را زیاد می کند ولی در عین حال اسیدیته شیره معدی را نیز بالا می برد در نتیجه در مواردی که اسیدیته شیره معدی کم باشد مفید واقع می گردد در غیر این صورت و همچنین در مواردی که شخص مبتلا به pyrosis باشد که ترشحات معده بالا آمده ایجاد ناراحتی و سوزش در لوله مری می نماید یا در کسانی که مرتبا آروغ می زنند و یا ناراحتیهای پوستی دارند از خوردن آن باید خودداری شود.
پیاز اثر ادرار آور دارد و چون این خاصیت مربوط به عمل دیاستازها بخصوص اکسیدازها میباشد از این جهت یا باید به حالت خام مصرف گردد و یا خیلی سطحی پخته شده باشد، یک دور درمانی پیاز می تواند آب آوردن انساج، خیز عمومی بدن، استسقاء وحتی روماتیسم را تا حدی معالجه کند مشروط بر آنکه ناراحتی های کبدی وحالات التهابی وجود نداشته باشد.
w . bohn شیره پیاز را از داروهای دفع کننده سنگ کلیه ذکر نموده و این خاصیت پیاز را در سال ۱۹۳۷ به همه اعلام داشت مصرف پیاز، آلبومین ادرار را کاهش می دهد، تشمع و سرطان کبدی، ورم ماهیچه دل و ذات الجنب را از وضع وخیم خارج می سازد. بررسی های دیگر نشان داد که در بیماری anasargue که مایع سروزتیه در بافت زیر جلدی جمع میگردد اگر به بیمار اختصاص پیاز خام داده شود و به عنوان غذا نیز، سوپ آن با شیر تجویز گردد این بیماری حتی اگر منشأ آن malde bright باشد معالجه می شود serre.
پیاز پخته:
نرم کننده و برطرف کننده ناراحتی های عادی سینه است با پختن ورقه های نازک پیاز در شیر می توان از آن جهت رفع دل دردها coligues و به طورکلی احساس ناراحتی در شکم استفاده به عمل آورد. جوشانده پیاز در عسل جهت رفع عارضه عدم دفع ادرار توصیه گردیده است kniepp
, seb مصرف مداوم پیاز پخته در عین حال که ترشحات دستگاه هضم را منظم میکند اشتها را زیاد و ناراحتی های ناشی از نفخ و دل درد را درمان می نماید. برای رفع نفخ، تنطور پیاز به مقدار ۱۰ تا ۱۵ قطره و ۲ یا ۳ بار در روز مفیدتر از سایر صور دارویی آن ذکر شده است. در نزله های برونش و حبابهای ریوی پیاز اثر درمانی در هر ۲ حالت خفيف و مزمن دارد بعلاوه آنژین و سرفه را معالجه میکند شربت پیاز بطور محسوس اثر مفید در رفع دردهای عصبی ظاهر می سازد ecksteim
, flcmm . - پیاز اضافه بر اینکه خود ماده غذائی دارد برای خوش طعم ساختن غذا نیز نقشی مهم دارد مواد معدنی موجود در پیاز فعالیت سلولی بدن را زیاد می کند و به موجب مواد رنگی موجب تحریک سلولهای ترشحی معده میگردد نیز وجود پتاسیم در آن باعث می شود اضافه بر سلولها خون را از مواد مضر و زائد شستشو دهد و نیز منیزیم و فسفر در آن سبب رشد و نمو در انسان می شود.
در پیاز اضافه بر اینها کلسیم و آهن نیز وجود دارد که برای استخوان های بدن مفید و همچنین آنزیمها (یعنی خاصیت هضم کنندگی دارد) در آن موجود است. ویتامینهایی نیز در پیاز مانند: A
, B , B2 , B , C وجود دارد. - پیازهایی که در زمین های خارزار روئیده دو مرتبه تندتر از پیازهای زمین های شنی است.
اصلاح کننده آن:
عسل است. پیاز از خوراکهای معمولی روزانه مردم می باشد و هاضم (هضم کننده) محلل مقطع ( قطع کننده) و منفث (خارج کننده) بلغم است جلا دهد و مقوی باه و محلل ریاح است خوراک جوشانده اش نافع تقطير البول است و برای امراض چشم مفید در حالت سفر خوراکش خیلی نافع است مرهم نیم پخته اش زخمها را باز می کند در مرض وبا و هيضه (قی، اسهال) آن را با سرکه می خورند. خوراک پیاز همراه با سرکه ضرر تغيير آب مختلف را از بین می برد و پیاز خام مادة بوریک اسید را در بدن انسان زیاد می کند و تخم پیاز که آن را در عربی: بذرالبصل و در انگلیسی: onion seeds میگویند رنگش سیاه و طعمش: تلخ است و مزاج گرم و خشک در درجه دوم دارد. مقدار خوراک: از ۱ تا 3 گرم. در استعمال خارج له شده پیاز از قدیم الایام جهت رفع حبس البول (عدم دفع ادرار)، در زیر شکم اثر داده می شد. شیره پیاز اثر بسیار خوب در تسکین ناراحتی های ناشی از بریدگی دارد. w . bahn مرهم پیاز خام له شده اگر در ناحیه پیشانی قرار داده شود سردرد و سردردهای یک طرفه میگرن را رفع می کند. با قرار دادن پیاز نیم پخته در محل سوختگی ها و بواسير اثر آرام کننده ظاهر می گردد و اگر به حالت گرم در اطراف گردن اثر داده شود درد گلو را از بین می برد.
پیاز پخته شده در درون خاکستر گرم اگر بر روی آبسه قرار گیرد یا بر روی دمل قرار دهند، موجب سرباز کردن آنها خواهد شد. مخلوط آن با چربی پرندگان باعث درمان سرمازدگی و خراشهای سطحی بدن می گردد. جوشانده پیاز برای پانسمان زخمهای چرکین بسیار خوب است. پنبه آلوده به شیره تازه پیاز اگر در مجرای گوش قرار داده شود ناراحتی ناشی از احساس صداهای مبهم در گوش را برطرف می کند و به علاوه اگر در محل گزش زنبور و زنبور عسل قرار گیرد درد را بطور محسوس تسکین می دهد. خوراکش: ۲۴ گرم است. پیاز سده ها را باز میکند. دافع خفقان (اضطراب و نافع مرض طحال و یرقان است و بدل تخم پیاز تخم گندنا است که مقوی باه می باشد و در امراض سرد و دردهای بادی ( دردهای ناشی از باد شکم مفید است . آب پیاز لکه های سیاه پوست را می زداید.
ویتامین های پیاز:
پیاز سرشار از ویتامین C است مقدارش در پیاز تازه و خام ۱۷-۴۰٪ میلی گرم و در پیازهای کوچک ۳۲-۴۱٪ می باشد. برگهای مرکزی بولب پیازها ویتامین C بیشتری دارند. ۴۱-۸۰٪ ویتامین C پیاز در انبار و ۱۰-۶۵٪ با پختن از بین می رود.
در پیاز اندکی نیاسین و تیامین وجود دارد. ۱۲۵ میلی گرم تیامین در پانصد گرم پیاز.
ریبوفلاوین در پیاز زیاد است و خوردن پیاز با برنج که سفید شده و پوست کنده اند و عاری از ویتامین می باشد بسیار لازم می باشد مقدار آن ۱۲۵ میلی گرم در پانصد گرم پیاز است.
مواد معدنی پیاز:
پیاز دارای گوگرد، آهن، آهک، فسفر، پتاسیم، سدیم، ید، سیلیس می باشد. پیاز به علت فسفری که دارد کار فکری را آسان می سازد و برای متفکرین مفید است.
چون گوگرد دارد ضد عفونی کننده خوبی برای خون، مجاری تنفس، آسم، ورم گلو، برنشیت و گریپ می باشد.
as .مشخصات: گیاهی است دوساله با برگهای لوله ای استوانه ای، بیخ متورم و توخالی. ساقه ی گل دهنده ای دارد به ارتفاع حدود یک متر تا یک متر و سی سانتی متر، استوانه ای توخالی که قسمت پایین آن متورم است. گلهای آن گروهی به صورت چتر مدور به رنگ سفید یا بنفش میباشد که در
تابستان در انتهای ساقه ی گل دهنده ظاهر می شوند. دانه های آن ریز و سیاه است که در کپسولی قرار داشته و به شکل دانه های تره ولی کمی از آن بزرگ تر است. غدهی زیرزمینی این گیاه را در اوایل رشد، پیازچه می نامند و کشاورزان معمولا برگ پیاز چه ها را از بین می برند تا رشد غدهی زیرزمینی یا پیازچه بیشتر شود و تبدیل به پیاز گردد. پیاز دو نوع است: نوع سفید و رنگی؛ که نوع رنگی آن شامل رنگ های قرمز باز، قرمز سیر، قرمز سیر مایل به قهوه ای یا بنفش، قرمز سوخته، زرد باز میباشد. به جز رنگ پوست، خواص آنها همه یکی است ولی طعم بعضی از آنها بسیار تند و بعضی کمی شیرین تر است.
طبیعت أن: خیلی گرم و خیلی خشک است، در ضمن رطوبت هم دارد.
as .مشخصات: ریشه ی متورم یا پیاز گیاهی است از خانواده ی Liliaceae جنس scilla یا Urginea که گونه های متعددی دارد. گیاهی است چندساله و علفی دارای پیازی بزرگ که معمولا قسمتی از پیاز آن داخل خاک و کمی از قسمت فوقانی آن بیرون از خاک قرار دارد. این پیاز شبیه پیاز خوراکی است ولی بزرگتر از آن میشود و طعم آن شیرین مایل به تلخ بوده و خوراکی نیست مگر به عنوان دارو. برگ آن شبیه به برگ زنبق و سوسن اما قدری بلندتر و عریض تر از آنها با کنارهی صاف و نوک تیز می باشد که قسمت فشردهای را در قسمت بالای پیاز ایجاد میکند. ساقه ی آن سبز مایل به زرد است. گلهای آن به رنگ سفید یا سفید
خاکستری می باشد که به طور فشرده در طول محور شاخه ی گل دهنده در قسمت بالای شاخه ظاهر می شوند و بوی آن شبیه به بوی گل نیلوفر است. میوه ی آن به رنگ قهوهای زیتونی و دارای سه خانه است که در هر خانه
۳ - ۴ دانه شبیه به دانه ی پیاز خوراکی ولی قدری بزرگتر و به رنگ تیره قرار دارد. ابعاد هر پیاز آن معمولا حدود ۲۰-۱۵*۸-۱۰ سانتی متر است و وزن هر پیاز گاهی تا سه کیلوگرم نیز می رسد.
طبیعت أن: خیلی گرم و خشک است.
روغن پیاز نرگس خواص درمانی: برای تسکین سردردهای سرد مصرف می شود، برای باز کردن دهانه ی رحم و تسکین دردهای آن به کار میرود. | تذکر: برای گرم مزاجان مضر است و ایجاد سردرد میکند.
تخم پیاز نرگس طبیعت آن: بسیار گرم و خشک است
Jd4 گیاهی به ارتفاع 6/0 تا یک متر و دارای پیاز بزرگ، متورم و خوراکی، مرکب از لایه های متکی بر یکدیگر است. از مشخصات آن این است که برگهای استوانه ای، نوك تيز، توخالی، به رنگ سبز غبارآلود و واقع در ۲ ردیف در قاعده دارد. گلهای آن که در فاصله خرداد تا پائیز ظاهر می گردند، به رنگ سفید یا سفید مایل به سبز و یا گلی مایل به بنفشن و مجتمع به صورت چتری بزرگ با منظره کروی می باشند. حالات غیرطبیعی مختلفی منجمله وجود پیازهای متعدد و منطبق و یا پیازچه هائی در مجاور پیاز اصلی وغیره نیز در آن دیده می شود.

مصرف پیاز از زمان ماقبل تاریخ و پرورش آن با توسعه زیاد در مصر و کلده معمول بوده است . پیاز درنزد مصریان، احترام مذهبی خاص داشته و در آنجا نمونه هائی با بولب درشت وطعم ملایم وجود داشته که پرورش مداوم می یافته و غذای اهالی را تشکیل می داده است. یونانیان آنرا از زمان همر (Homere) می شناخته اند و رومیان آن را زیاد مصرف می کرده اند. پیاز در تمام دوران فوق، برای مصارف مشابه مورد استفاده قرار می گرفته است.

مطالب پیشنهادی :اسطوخدوساسطوخدوس ،  یه تقویت کننده مغز و قلبه !
برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید ...
شیره آنغوزه ،  پراز خاصیت های درمانی !
برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید ...
آملهآمله ، ریزش مو و شوره سر رو با هم از بین میبره !
برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید ...
افتیمونافتیمون ،  هزارتا خاصیت داره (یکیش درمان نفخ )!
برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید ...
انجدانانجدان ، موثر و کارآمد برای کلیه و مثانه !
برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید ...
آویشنآویشن ، مناسب برای رماتیسم و سیاتیک و ... !
برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید ...
آبرون کبیر ،  پمادش برای اگزما عالیه !
برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید ...
آبرون صغیرآبرون صغیر ،  برای سردرد و چشم درد میتونی ازش استفاده کنی!
برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید ...
افسنطین ، کارساز و عالی برای یبوست !
برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید ...
آفتاب پرستآفتاب پرست ، آب دمکرده اش تب رو قطع میکنه !
برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید ...
آنیسونآنیسون ،  تو طب سنتی برای سیاه سرفه استفاده میشده !
برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید ...
آرتیشوآرتیشو ،  پیشگیری از تشکیل مجدد سنگ کیسه صفرا
برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید ...
انارانار ،  صدا رو صاف میکنه و هزار تا خاصیت دیگه
برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید ...

تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت ایتوک پارسه جم می باشد .

هرگونه کپی برداری از این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد .

eyetwitterpinterestlinkedininstagramtumblrpaper-plane-o